Urban vibes

Buto Vilniaus mieste interjero projektas

„Urban vibes”- erdvus butas viršutiniame Vilniaus daugiabučio namo aukšte su erdvia terasa, iš kurios atsiveria miesto vaizdai. Suprojektuotas energingu miesto ritmu gyvenančiai šeimai, siekiant atliepti jų poreikius, sukurti ramybės, paprastumo ir tvarkos pojūtį, efektyviai išnaudoti erdvę, kartu išlaikant rafinuotą ir šiuolaikišką dizainą, atitinkantį šiuolaikinį gyvenimo būdą.

Projektuodami šio interjero erdves su užsakovais daug laiko praleidome objekte modeliuodami galimus scenarijus ir diskutuodami. Funkcionalumas, atviras planas, poreikis neapsikrauti daiktais, tačiau išlaikyti namų jaukumą ir atrasti vietos detalėms – buvo pagrindiniai tikslai. Papildomų iššūkių kėlė tai, kad dauguma buto sienų yra įstrižos, tad kai kurios patalpos turi nestačių kampų.

Ypatingą dėmesį skyrėme virtuvės ir valgomojo zonai. Virtuvės sala praplečia darbo zoną ir vakarų metu kartu valgomuoju stalu ir laiptais į terasą tampa traukos vieta. Virš salos suprojektuota augalų lentyna suteikia gyvumo. Svetainės erdvė nestandartinės formos – su įstriža siena. TV ir audio įrangai integruoti suprojektuotas specialus baldas – juoda lentyna-box’as. Pasirinkta minimalistinio dizaino sofa. Hole įrengta kabykla dviračiams. Svečių vonios kambaryje suprojektuota skalbykla. Miegamajame ir kituose kambariuose suprojektuotos erdvios sieninės spintos.

Siekiant išsaugoti maksimalų patalpų aukštį ir išlaikyti urbanistinę nuotaiką paliktos atviros betoninės lubas. Gipso kartono apdailos lubos persidengia sluoksniais dėl suprojektuotos vėdinimo įrangos ir integruoto apšvietimo, taip sukurdamos dar įdomesnę erdvės struktūrą. Pastato betoninės kolonos paliktos atviros be apdailos, tik vaikų kambaryje dengtos akustine medžiaga. Kitos naudojamos medžiagos kontrastuoja su betonu – ąžuolo lukštas, trisluoksnės ąžuolo parketlentės, juodas dažytas MDF, juodas metalas. Virtuvės baldai pereina į sienas ir kuria vientisumo įspūdį. Baldams ir apdailai pasirinktas beicuotas šilto rudo atspalvio ąžuolo lukštas naudojamas visose buto erdvėse. Kituose kambariuose vyrauja šviesesnės, ramesnės spalvos. Miegamojo sieninės spintos paslėptos tarsi sienos dalis, suformuota jauki lovos niša su apšvietimu ir lentynomis.

Vonios kambarių apdailai pasirinktos tos pačios serijos skirtingų atspalvių akmens masės plytelės su terazzo dekoru. Individualiai suprojektuoti lieto akmens praustuvai. Vaikų kambaryje palikta erdvės žaidimams ir pokyčiams laikui bėgant. Darbo kambarys transformuojasi į sporto ar svečių kambarį pagal poreikius. Visi baldai šiame bute pagaminti pagal individualų projektą

Nemažiau svarbus elementas yra apšvietimas. Jo pagalba kuriama ir keičiama atmosfera. Virš valgomojo stalo kaba ypatingai jaukus ir funkcionalus Occhio šviestuvas. Baldų dizainą pabrėžia integruotas ar paslėptas apšvietimas. Jo pagalba išryškinamos akcentinės vietos, kuriamas jaukumas, keičiama nuotaika.

Neutrali spalvų paletė, aiškios geometrinės formos suteikia dizainui struktūros ir vizualinio įdomumo. Kambariniai augalai ir natūralios tekstūros, medis, betonas, linas – kuria jaukumą ir sustiprina bendrą urbanistinio minimalizmo atmosferą. Tekstūrų ir medžiagų balansas sukuria harmoningą, šiuolaikišką gyvenamąją erdvę su išskirtiniu charakteriu.

Metai : 2022
Vieta : Vilnius, Lietuva
Nuotraukos : Selmas Adomonis